Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 27.09.2020, 16:59

Красноградський районний центр позашкільної освіти

Ми раді вітати Вас на сайті Красноградського районного центру позашкільної освіти

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

www.mon.gov.ua

http://pedpresa.ua

https://legalaid.gov.ua

STEM-освіта

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».Інтернет – дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання, дозвілля. Але разом з тим, в Інтернеті приховано досить багато небезпек як для дітей, так і для дорослих. Знання цих небезпек дозволить їх уникнути.Цей день проводиться з метою дослідити позитивні і негативні сторони Інтернету; засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті; розвивати логіку, кмітливість; сприяти обізнаності дітей про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання; виховувати інформаційну культуру.


 

15 січня 2020 року  для дітей інтелектуальної студії «Радість» Кунгурцева Ж.Ф. провела інтегроване заняття з логіко-математичного розвитку (з елементами Steam освіти конструювання) , розвитку мовлення, екологічного розвитку, природи та використанням українських народних казок.

   

04.01.2020 для юних інформатиків Кунгурцева Ж.Ф., презентувала пошукову стежку «Новорічні пазли» для дітей середнього шкільного віку. Керівник гуртків ознайомила вихованців з українськими різдвяними традиціями, показала відеоролик майстер-клас з виготовлення різдвяної зірки. На завершення - діти із великим захопленням за круглим столом розповідали про традиції святкування зимових свят у родинах

  

 

14 листопада 2019 року керівник гуртків "Основи інформаційних технологій" та "Стежинки у Всесвіт" Кунгурцева Жанна Федорівна взяла участь у семінарі-тренінгі педагогічної майстерні «Упровадження SТЕМ (STREAM)- технологій в освітній процес закладу загальної середньої освіти», який проходив на базі КЗ "Люботинська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів "Дивосвіт"", Харківської обласної ради.

   


19 квітня 2019 року Кунгурцева Ж. Ф., керівник гуртка математики Красноградського РЦПО взяла участь у методичному семінарі «Теорія і практика формування професійної компетентності педагогів - позашкільників в контексті SТЕМ - освіти», який проходив на базі ХНЕУ ім.. Семена Кузнеця. Практична частина семінару була представлена роботою педмайстерні «Упровадження STEM- технологій в освітній процес закладу позашкільної освіти». Жанна Федорівна презентувала свій досвід роботи на тему: «STEM-орієнтований підхід до навчання у математичному гуртку».

  


Кунгурцева Ж.Ф., керівник гуртка отримала СВІДОЦТВО, що засвідчує участь у вебінарі: «STEAM – драйвер розвитку у учнів ключових компетентностей і навичок ХХІ століття»; СВІДОЦТВО «інформаційно-компютерні системи у процесі управління НУШ можливості мережі».

Вихованці гуртка "Медіа культура" Красноградського РЦПО (учні 9 класу Піщанського НВК), керівник Зубов С.С., взяли участь в обласному фестивалі з комп'ютерної графіки та анімації у номінації "Відеомонтаж" за темою: "Буде час, коли наука випередить фантазію"


Дивовижні 3D-маски з паперу своїми руками

 

У Красноградському РЦПО працює гурток з основ художньої комп’ютерної графіки. Керівник гуртка Шевченко Юрій Васильович разом з вихованцями відчувають пульс інновацій. Їхні роботи вражають новизною технологічністю та цікавим дизайнерським рішенням.

Пізнавальна компетентність гуртківців виражена в побудові геометричної проекції тривимірної моделі (маски) в електронному вигляді на площину (папір, картон), за допомогою спеціалізованих програм, які можна роздрукувати і склеїти згідно інструкції.


Звіт про впровадження STEM - освіти в роботу гуртка

з основ художньої комп’ютерної графіки

за І семестр 2017/2018 навчального року

З 2017/2018 навчального року у Красноградському районному Центрі позашкільної освіти розпочато роботу над проектом «STEM - освіту -в позашкілля».

У STEM - освіті , яка впроваджується в закладі позашкільної освіти, велика увага приділяється інтеграції творчих і художніх дисциплін. У зв’язку з цим на базі Попівської ЗОШ І-ІІІ ступенів було відкрито гурток з основ художньої комп’ютерної графіки. Програма першого року навчання розрахована на 144 години, передбачена для учнів старших класів.

Протягом І семестру вихованці гуртка були ознайомлені з розділами «Операційна система Windows» (10 год), «Растрова графіка» (30 год), «Векторна графіка» (26 год).

Відповідно до основних завдань діти поглибили широкий спектр власних компетентностей:

1. Пізнавальна компетентність полягає у засвоєнні знань про персональний комп’ютер, принципи роботи в операційній системі Windows, види комп’ютерної графіки, растрові графічні та векторні редактори.

2. Практична компетентність, яка полягає у формуванні навичок виконання різноманітних жанрів художніх творів; уміння працювати з операційною системою Windows, прикладними програмними засобами загального призначення; з растровими, векторними редакторами.

3. Творча компетентність, яка забезпечує розвиток мислення, творчих здібностей учнів, інтелекту, набуття досвіду власної творчої діяльності.

4. Соціальна компетентність, яка сприяє вихованню культури праці, творчої ініціативи, формуванню стійкого інтересу до технічної творчості, здатності до самостійної активної діяльності в усіх проявах життя, розвиток позитивних якостей емоційно-вольової сфери особистості: працелюбства, наполегливості, відповідальності.

У гуртку відбувається формування знань про основні види комп’ютерної графіки, про можливості програмного забезпечення для створення графічних творів, про растрову графіку та растрові графічні редактори, про векторну графіку та векторні графічні редактори. У подальшому спланована робота щодо ознайомлення з анімацією та принципами її створення, 3D- графікою і програмним забезпеченням для створення 3D-картин, про принципи малювання художніх об’єктів.

На практичних заняттях учні набули умінь і навичок виконання різноманітних за жанрами художніх творів: пейзажів, портретів, натюрмортів, навчилися використовувати можливості комп’ютера та операційної системи Windows.

Завдяки тісному та плідному співробітництву з органами місцевого самоврядування та навчальним закладом, на базі якого базується основна робота, вихованці гуртка отримали можливість проявити свої навички та здобуті вміння у практичній галузі. Так, під час роботи у растрових графічних редакторах для розробки проекту «Компютерна графіка в дизайні малих архітектурних форм» була надана ідея з оформлення місцевої транспортної зупинки в стриманому етнічному стилі, мотиви якого брали б свої основи з класичної двокольорової гамми всім знайомої вишивки

(фото 1, 2).

Завдяки простоті та естетичному різноманіттю у виборі та виконанні роботи переважала практична направленість проекту. Після виконання попередніх зразків, були відібрані оптимальні зразки для реалізації у вигляді шаблонів та заготовок, які у свою чергу були використані в оздобленні об’єкту проектування. Надалі планується продовження роботи в даній галузі, оскільки надійшли схвальні відгуки не тільки від ініціативної сторони, але й від широкого кола представників громадськості, що в свою чергу підвищило мотивацію виконавців.

З нетерпінням та наснагою очікуємо на можливість проявити наші практичні можливості у галузі векторної графіки, анімації та 3D-моделювання.

Керівник гуртка:Шевченко Ю.В.

  

 


 

 

Впровадження STEM-освіти в Красноградському РЦПО

1 слайд Стрімкий розвиток it-галузі, робототехніки, нанотехнологій виявляє потребу у досвідчених фахівцях, а отже, виникає гостра освітня необхідність в якісному навчанні сьогоднішніх учнів природничим та технічним дисциплінам.

Одним із напрямів інноваційного розвитку природничо-математичної освіти є система навчання STEM. У перекладі з англійської означає науку, технології, інженерію та математику. Це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, вимагає різних і більш технічних складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.

Впровадження STEM-освіти здійснюється відповідно до Плану заходів щодо впровадження STEM-освіти в Україні на 2016-2018 роки, затвердженого МОН України 05.05.2016 року та рішенням Колегії МОН України від 21.01.2016 року.

2 слайд. Освіта в галузі STEM є основою підготовки спеціалістів в галузі високих технологій.

Вже зроблено перші кроки впровадження системи навчання STEM, як в урочній роботі, так і в позашкільній.

3 слайд

У Красноградському РЦПО наближенню вихованців до здобуття STEM-освіти сприяла участь у роботі Харківського територіального відділення МАН, де здійснювалась підготовка і захист науково-дослідницьких проектів; на курсах довузівської допрофільної підготовки викладачами проводились інтерактивні уроки (на уроках фізики, математики застосовувались ІКТ)

З 2017/2018 навчального року буде розпочато роботу над проектом «STEM-освіту – в позашкілля»

4 слайд

У STEM-освіті активно розвивається креативний напрямок, що включає інтеграцію творчих і художніх дисциплін. Прикладом втілення синтезу науки і мистецтва є відкриття в РЦПО в рамках проекту на базі Попівської ЗОШ І-ІІІ ступенів гуртка « Основи художньої комп’ютерної графіки» з використанням елементів STEM-технологій, керівник гуртка Шевченко Юрій Васильович.

Програма розрахована на 1 рік (144 години) для учнів 8-11 класів, які оволоділи основними знаннями використання комп’ютерних технологій.

5 слайд

Вихованці будуть засвоювати і розширювати знання про персональний комп’ютер, принципи роботи в операційній системі WINDOWS, види комп’ютерної графіки, анімацію та принципи її створення, 3D-графіку і програмне забезпечення для створення 3D-картин, принципи малювання художніх об’єктів; розвивають мислення, творчі здібності, інтелект.

6 слайд

Продовженням роботи над проектом стане розширення зв’язків з факультетами ХНУРЕ, зокрема з факультетом комп’ютерних наук, кафедрою медіа систем і технологій.

З ВНЗ укладений договір на співпрацю в галузі освіти, в РЦПО організована довузівська допрофесійна підготовка старшокласників для отримання вищої освіти, розробляється план спільних заходів з впровадження STEM-освіти. Вихованці ПНЗ матимуть можливість ознайомитись з науковими дослідженнями в галузі біо-, нанотехнологій, автоматикою, робототехнікою, інтелектуальними системами; взяти участь у проектно-орієнтованій, дослідницькій діяльності під керівництвом науковців, різноманітних інтелектуальних конкурсах, Інтернет-олімпіадах, фестивалях, днях науки.

Отже, впровадження STEM-освіти змінить економіку нашої країни, зробить її більш інноваційною та конкурентноспроможною.


У рамках проекту "STEM-освіту - в позашкілля" на базі Попівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з вересня 2017/2018 навчального року відкрито гурток "Основи художньої комп'ютерної графіки" з використанням елементів STEM-технологій, керівник гуртка Шевченко Юрій Васильович. Вихованці будуть засвоювати знання про принципи роботи в операційній системі WINDOWS, види комп’ютерної графіки, анімацію та принципи її створення, 3D- графіку і програмне забезпечення для створення 3D-картин принципи малювання художніх об’єктів; розвиватимуть мислення, творчі здібності, інтелект. Продовженням роботи над проектом є співробітництво з факультетом ІРТЗІ ХНУРЕ згідно з укладеним договором на співпрацю.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту
  • Позашкільна освіта
  • УДЦПО
  • Міністерство освіти і науки України
  • Інститут модернізації змісту освіти
  • Департамент науки і освіти

  • Copyright MyCorp © 2020
    Конструктор сайтів - uCoz